Silvestr 2011
Předchozí Zpět Následující

Silvestr 27.12.2011 - 1.1.2012

Letošní silvestr trávíme v tradičním, i když trochu zúženém složení, v netradiční lokalitě na Vysočině v penzionu Sykovec ve Třech studních. Příjezd v hustohusté mlze, ve které nevidím na 10 metrů, není příliš povzbudivý. Ale už jsme všichni a hned je vesleji.
Druhý den vytahují všichni běžky a říkají něco o Fryšavském ledovci, připadá mi to ujetý, ale nechávám se strhnout davem. Běžky nasazujeme hned za odbočkou na Tři Studně od Fryšavy, chvíli jedeme po asfaltu, pak po poli a vrchol nastává na oranici, kterou hoblujeme tam a zpátky v délce 1,6km. Na směs hlíny a vody se dost špatně maže, moc to nejede, ale stejných závisláků jako my je tam hromada. Po třetím kolečku už jsem trochu vzpruzená a po několika nevinných poznámkách se do hospody přesunujeme o hodinu dřív, než bylo původně dohodnuto. Odpoledne už dáváme jen pěší výlet (Tři Studně=>Vlachovice=>Bílá skála=>Pod Ochozou a po zelené zpátky).
Pěší výlet volíme i den následující, vzhledem k tomu, že se velení ujímá Tomáš, mám pocit, že trénujeme vytrvalostní běh. Ale aspoň jsme toho viděli víc:-) (Tři studně=>Meldov=>Fryšava=>Malínská skála=>Kadov=>Podlmedlovský mlýn a domů)
Ráno se budíme do stejné mlhy, ale i sněžení. Dopoledne bobuju s mrňouskama, odpoledne jdeme zase na běžky na stejné místo. Tentokrát je změna, běžky lepí jak šílené přesně do okamžiku, než se celá boule zespod utrhne, pak se běžka utrhne taky. Ale je to větší sranda než předevčírem.
Na Silvestra se budíme do mlhy, ale i spousty sněhu. Dopoledne běžkujeme a už to vypadá k světu, odpoledne se tak poflakuju a sbírám síly na večer:-) Ten jsme oslavili decentně společenskými hrami (opět jsem se projevila jako buran) a dvěma lahvemi šáňa. Do novoročního spánku nás ukolébává postel poskakující v rytmu bicích, které přímo pod námi nejméně do tří do rána zběsile víří.
Novoroční ráno je opět vlhké a deštivé, sníh nám mizí před očima. Dáváme už jen decentní výlet na Barborku (studánka), poslední oběd v penzionu a domů, do Prahy, do pr...
Většinou bylo tak ošklivo, že jsem foťák ani nevytáhla, když se na jeden udělalo hezky, foťák jsem pro jistotu neměla. Tak jen pár foteček z Tomášova mobilu.
Dokumentace z běžkového výletu. Krajinka - v pozadí Vlachovice. Předčítání pohádek - děti mi nevěřily, že mám v počítači knížku:-)

Předchozí Zpět Následující