První letošní běžky - Mísečky
Předchozí Zpět Následující

Mísečky - 8.1.2012

První letošní běžky! V Praze leje, těšíme se na sněžení v Krkonoších. Trocha dobrodružství už cestou, když v závěrečném stoupání z Dolních na Horní Mísečky auta jedou dolů místo nahoru. Nezbývá než zastavit, což znamená, že už se nerozjedeme. Aspoň Zajíc s Ferdou potrénují nasazování řetězů. Nahoře se ukazuje, proč se všichni vraceli - přes dva zaseklé autobusy a rolbu neprojedeme ani my. Naštěstí je hned vedle na parkovišti místo přesně pro naše auto, jenom ten poslední kilák na Horní Mísečky musíme dojít pěšky.
Konečně můžeme nasadit běžky. Na Rovince jsme za chvilinku, při návratu mi dochází, čím to bylo. Pak výstup pod Žalý, dvě kolečka po tratích zpestřené boxováním se závodníky a nadávkami trenérů a je čas se vrátit. Těším se na nějaké kaskadérské kousky při sjezdu, ale cestou nahoru vypadal sjezd hůř, než nakonec byl. I Helča zklamala a sjela bez jediného zaváhání. Na Rovince dáváme sváču (Ferda asi šestou ten den) a druhou cestou zpátky na Mísečky. Čeká nás už jen slabých osm kiláků. Jenže ouha - nikdo mi neřekl, že celou dobu pojedeme do kopce. Dost k vzteku, když už člověk nemá sílu na bruslení a je línej mazat. Nakonec jsem to přežila, ale slušně jsem provětrala svou bohatou zásobu sprostých slov:-)
Auto nám mezitím zahrabala rolba, no aspoň si užíváme zimních radovánek z plna hrdla. Ale Zajíc za volantem Lucčina auta zvládá situaci s přehledem, tak zase nic. Dokonce mají Zajíc s Luckou dostatečnou rezervu na promítání, ach jo:-)
Zastávka na Rovince. Za běhu nestíhám fotit, tak se všichni mají za úkol pitvořit. Zajícovi to moc nejde. To Ferda je lepší. Lucka se tváří že není. Na Helču jsem si radši počkala, až bude sjíždět ze Žalýho. Pitvoření ve stresu je mnohem zajímavější. Ale zklamala a žádný pořádný pád nepředvedla.
Tentokrát jsem nezapomněla logger ani baterky, takže tady je log. Ujeli jsme celých 24,9km!

Předchozí Zpět Následující