Šenlán
Předchozí Zpět Následující

Šenlán - 13.-15.1.2012

Jedeme se Zubem busem do Špindlu, kde Zub vyžebrá svezení zdarma Hromovkou. Pak už jen posledni kousek do kopce a sjezd v nádherně nadýchaném prašanu. Potmě legrace - nečekaný zásek s batohem na zádech je příčinou mnohých cirkusových čísel. Naštěstí mě Zub svými eskamotérskými kousky včas upozorňuje na případná nebezpečí. Při závěrečném sjezdu téměř přicházím o hůlku - zapíchla se až po rukojeť do sněhu a nejde ven. Ale vítězím hrubou silou:-)
Na Šenlánu už pro nás Benda přichystala lahodnou pytlikajdu s pravými párečky. Druhý den výlet na hřeben - vichřice jak blázen, nářez. Po výstupu na rozcestí už přemýšlím jen o návratu do bezpečí chalupy. Borůvkové knedlíky z Dvorské nás trochu staví na nohy, ale vracíme se radši do menších nadmořských výšek pod ochranu stromů. Druhý den už rovnou zůstáváme v přízemí - Hanapetrovky a okolí.
Výstup od Šenlánu. Radši pěšky:-) Prostor k diskusím. Počasí nám přeje. Večer zjišťuju, že mi omrzlo ucho:-) Zub na výši. Konečně trochu sluníčka. Sjezd. Nezdá se to, ale pořád hodně fouká a sněží. Benda má večer omrzlou tvář:-) Večerní bobování Jak se dostat k chatě? Pořádná lopata… Unavená večeře… Sestup k hospůdce.
A tohle jsme ujeli.

Předchozí Zpět Následující