Expedice za novou lodičkou
Předchozí Zpět Následující

Expedice za novou lodičkou - 12.5.2012

V rozporu s veškerými předsevzetími jsem si koupila novou lodičku (no a co, ženský prostě někdy mívaj slabost pro lodičky!), t.č. pobytem v Sušici. A aby to nebyla jen plytká cesta tam a zpátky, vytáhla jsem Lucítu a podnikly jsme něco málo KPČ (kulturně-poznávací činnosti).
Konečně jsem se dostala na Rabí, kolem kterého jsem už snad stokrát jela, a musím říct, že je to opravdu hrad s atmosférou!
Zámek Březnice - zastávka po cestě. Čápi se vracejí. Zámecký park. Zámecký park. Zámek. Strom:-) Židovský hřbitov v Sušici. Kapucínský klášter s kostelem nad Sušicí. Kapucínský klášter s kostelem. Výhled Vchod do kláštera. Židovský hřbitov v Rabí - založen před rokem 1724. Židovský hřbitov v Rabí. Hrad Rabí - Kostel Nejsvětější Trojice. Hrad Rabí - velké nádvoří s konírnou. Hrad Rabí - konírna. Hrad Rabí - Břeňkův palác. Hrad Rabí - padací most. Hrad Rabí. Hrad Rabí - dělostřelecké opevnění. Hrad Rabí - Donjon. Hrad Rabí - pohled z věže. Hrad Rabí - hladomorna. Pohled z věže na mojí novou lodičku:-) Rozhledna Pětnice u Záboří. Je volně otevřená a místní mládež tam chodí pařit. Ani se jim nedivím:-) Rozhled z rozhledny. Zámek Blatná. Zámek Blatná. Zámek už je zavřený, ale park ještě ne. Zámecký park. Zámecký park. Křížová cesta ze Sušice ke kapucínskému klášteru - první zastavení - Ježíš je odsouzen na smrt. Druhé zastavení - Ježíš přijímá svůj kříž. Třetí zastavení - Ježíš poprvé padá pod křížem Čtvrté zastavení - Setkání s matkou. Páté zastavení - Setkání se Šimonem z Kyrény. Šesté zastavení - Setkání s Veronkou. Sedmé zastavení - Ježíš podruhé podá pod křížem. Osmé zastavení - Setkání s plačícími ženami. Deváté zastavení - Ježší potřetí padá pod křížem. Desáté zastavení - Svlékání ze šatů. Jedenácté zastavení - Přibíjení na kříž. Dvanácté zastavení - Smrt na kříži. Třinácté zastavení - Pieta. Čtrnácté jsem někde přehlídla.

Předchozí Zpět Následující