Salza
Předchozí Zpět Následující

Salza - 22.-24.6.2012

Na Salzu jsem se chystala do chvíle, co jsem si koupila novou lodičku. A když to nevyšlo na začátku června, zpunktovala jsem něco na konci.
Ve čtvrtek kontroluju stavy a počasí a píšu zbytku výpravy, že vody zas tak moc není (170cm), ale že by mohlo trochu napršet (předpověď na pár kapek na pátek). Páteční ráno se nese v duchu vyděšených mailů, jak to myslím s tím, že by mohlo napršet. Aktuální stav je cca 230cm:-) Přesto jedeme, déšť má během pátku přestat a čeká nás slunečný, i když poněku chladnější víkend.
Na cestu vyrážíme jen s půlhodinovým zpožděním. U Budějek začíná pršet a leje, i když bloudíme na dálnici, po které jsme neměli jet, i když jedeme asi 120km po dálnici, i když se snažíme zabivakovat pod posledním kouskem střechy v kempu, i když ráno vstáváme a snídáme. Nálada v týmu je pochmurná a nezlepšuje se kupodivu, ani když se jdeme podívat k vodě. Barva poctivého kakaa je občas narušena plující metrovou kládou (v průměru). Stav přes 250cm. To už jsem sice jednou jela, ale...
Nakonec se rozhodujeme, že vyrazíme na soutěsku nad přehradou. Terezka nejede, tak vyrážíme hned. I tady je voda jak kakao, po ostrůvku uprostřed řeky, kde jsme před dvěma lety nastupovali, ani památka. Ale je to jízda hezkou krajinou a nějaké místo na trénování se taky najde. A najednou jsme dole a nějak nám to nestačí. Druhou jízdu dává i Terezka a když se Katka stopem vrací, už svítí sluníčko.
Večer jdeme na večeři, v krásné, typicky rakouské hospůdce dáváme večeři (výborná a porce, která nejde sníst), Terezka s Martinem navštěvují své kamarády v sousedním kempu, tak s Katkou vyrážíme na výlet kolem Wildalpenu, pakještě porážíme pár lahví vína a šup do spacáku.
Ráno v kempu potkáváme Pepína s partou, posíláme je na horní Salzu. Sami ale pod křídly nových kamarádů vyrážíme (konečně:-) na spodek. Stav je kolem 215cm, voda se pročistila a je to pohoda. Končíme na schodech, po pilném trénování cestou nemá nikdo z nás už sílu. A už jen domů:-(
Vody je celkem dost i na horním úseku. Splašený kakao. Chystáme se na vodu, zatímco Katka dře - převáží auto. A jedéééém! Přestalo pršet a vylézá sluníčko, nálada je hned lepší. Martin s Terkou. Údolí. První vlnky. Hned trénujeme. Fuj voda:-) Přítoky. Nájezd na přistání. Údolí se pomalu zužuje. Až je z něj soutěska. Bacha na náklon. Stačí jen málo a můžeme jet po turistické cestě. Večerní návštěva Wildalpenu. Voda šla od rána o 30cm dolů. Pěkný váleček, už se na něj těšíme! Slalomka. Krásné chvíle:-) Tohle jsem fakt nedala! Večerní procházka kolem Hünterwildalpenbachu.

Předchozí Zpět Následující